Fenomen Davasında Aileler İtirafçı Olmaya Başladı: Nez Demir’in Eski Eniştesinden İfşa Niteliğinde Açıklamalar

Dilan Polat’ın tutuklanmasının ardından eski iş ortakları, arkadaşları ve hayatındaki pek çok isim gözaltına alınmış ve incelenmeye başlanmıştı. Bu isimlerden bir tanesi de fenomen Nez Demir’di. Mal varlıklarına el konduğu için gözyaşları içinde açıklama yapan Nez Demir’in eski eniştesi Show TV’ye çıkarak tüm bilinmeyenleri ifşa etti!

Dilan Polat’ın gözaltına alınmasının adından yürütülen soruşturmada incelenen bir isim de Nez Demir olmuştu.

Üç yıl önce Dilan Polat’la hem çok yakın arkadaş hem de iş ortağı olan Nez Demir, yıllar önce yaşadıkları bu arkadaşlığın kendisini de kurban ettiğini anlatmıştı.

Şimdilerde hem kendine ait bir markası hem de güzellik salonları olan Nez Demir, soruşturma kapsamında tüm mal varlığına el konulduğunu ve arkadaş kurbanı olduğunu gözyaşları içinde anlatmıştı.

İfadeye çağırıldığı takdirde hiçbir sorun olmayacağını, babasının dahi mal varlığına el konulduğunu ve isterlerse kendisini gözaltına alabileceklerini anlatmıştı.

Şimdilerde tüm fenomenler zan altındayken, Nez Demir’in eski eniştesi Ömer Turgut Show TV’ye yaşanan tüm detayları ifşa etti.

Dilan Polat ve Nez Demir’in daha az vergi ödemek adına kazandıkları paraların büyük bir kısmını şahsi hesaplarına aktardıklarını, güzellik merkezinin ruhsata aykırı olduğunu ve işin içinde rüşvet davası dahi olduğunu anlattı.

‘Özel harcamaların hepsi gider gibi gösteriliyordu. Ön tarafta savaş varsa arka tarafta kulis vardı. Tamamen sahte ve pembe bir dünya yaratılmış. Hep pembe dizi seyrettik.’

Turgut, fenomenlerin sahte gözyaşı dökerek insanları manipüle ettiklerini ve cast oyuncularıyla güzellik merkezleri kalabalık gösterdiklerini söyledi.

‘İnsanların duygularını ajitasyon yaparak manipüle ediyorlar. Birçok şeyleri sahte. Timsah gözyaşları döküyor. Cast oyuncuları merkezlere doldurarak müşteri gibi gösterip ‘Çok doluyuz, harikayız, mükemmeliz’ diyerek insanlara görüntü sattılar.’

Ayrıca Nez Demir güzellik salonu açmak istediğini söyleyince Dilan Polat’ın buna karşı çıktığını ve bir savaş içine girdiklerini belirtti.

‘Nez Demir güzellik salonu açacağını söyleyince Dilan Polat her zamanki gibi en yakın dostu da olsa bütün topunu tüfeğini ona çevirip savaş açtı.’

Yıllar önce ortak oldukları kozmetik firmasının muhasebe detaylarını incelediğinde ters giden bir şeyler olduğunu fark ettiğini belirten Ömer Turgut, “Engin ve Dilan Polat’ın 500 bin TL değerinde naylon fatura soktuğunu gördüm.” dedi.

‘Engin ve Dilan Polat’ın 500 bin TL değerinde naylon fatura soktuğunu gördüm. Altları çok karanlıktı. Ben öğrenince apar topar markayı kapattılar. İllerin birçoğunda daha şube açılmadan insanları çekebilmek için pankart astılar. İlk franchise işlemini ben verdim. 1 milyon TL’ye şube verdiler. Bunun 800 bin TL’si şahsi hesaplara, akrabalarının hesabına diğer cüzi rakamları da kestikleri fatura karşılığında şirket hesaplarına işlettirdiler.’

Ayrıca Nez Demir’in Maltepe’deki merkezinin ruhsata aykırı olduğunu iddia eden Turgut, kendisinin yaptığı açıklamalar yüzünden tehdit altında olduğunu söyledi.

‘Nez Demir ruhsatı aldığından bir hafta sonra bu belediyelerde zabıta ve ruhsat ekibi komple gözaltına alındı. Hepsi rüşvet davasından dolayı yargılandı. Bu buzdağının görülen bir kısmı daha büyüğünü de paylaşacağım. Buradan da kendisine sesleniyorum; beni tehdit etmeyi bıraksın, kamuoyu bu gerçeklerle karşılaşmalı.’

İşte o açıklamalar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x