Fahri Trafik Müfettişleriyle İlgili Önemli Düzenleme! Bu Yetkiler Kaldırıldı

Emniyet Genel Müdürlüğü, toplumun tepkileri üzerine adım attı ve Fahri Müfettişlerin park cezası vermeye yetkisi sonlandırıldı.

Fahri Trafik Müfettişlerinin uyguladığı park cezaları geniş çapta tartışma yarattı ve hatta protestolara sebep oldu. Emniyet Genel Müdürlüğü, kamuoyunun tepkileri üzerine harekete geçerek Fahri Müfettişlerin park cezası vermelerini durdurdu.

Bir Fahri müfettiş, özellikle ara sokaklarda park eden araçlara ardı ardına ceza kesince, mahalle sakinleri isyan etti. Bir araya gelip protesto düzenlediler.

Fahri trafik müfettişlerinin polis gibi ceza kesmesi yoğun şekilde eleştirildi. Bundan böyle, Fahri Müfettişler park halindeki araçlara ceza kesemeyecekler. Ceza verme uygulamalarıyla ilgili soruşturmalar başlatıldı. Fahri Müfettişlerin cep telefonlarında kullandığı trafik ihlali uygulamasından park cezası kesme yetkisi alındı.

Fahri trafik müfettişleriyle ilgili geçen yıl yaşanan bir olay da yargıya taşındı. Ankara’da veteriner hekim Ercan Türkoğlu’na, iş yerinin bulunduğu caddede ters yönde aracını park ettiği iddiasıyla Fahri trafik müfettişi tarafından delil ve ispat olmadan yazılan 4 bin liralık trafik cezası, yargı kararıyla iptal edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x