Kemer ve Schwabach 25 yıllık kardeşliğini kutluyor

Almanya’nın Schwabach şehri ile Kemer kardeşliğinin 25. yılı dolayısıyla Schwabach Belediyesi’nden gelen heyet, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu makamında ziyaret etti.

Ziyarette, Schwabach Belediye Başkan Yardımcısı Emil Heiniein, Schwabach Belediye Gençlik Çalışmaları Müdürü Susanna Regeisberger, Schwabach Belediyesi Meclis Üyesi Magdalena Reiss, Schwabach Belediyesi Personel ve Stratejik Koordinatörü Dr. Manuel Kronschnabel, Schwabach Belediyesi Çevre, Hareketlilik, Sürdürülebilirlik ve İklim Sorumlusu Dr. Maximilian Hartl, Schwabach Belediyesi Belediyeler arası Koordine, Kalkınma Politikası Sorumlusu Anna Spaulding, Kemer Belediyesi Meclis Üyeleri Hasan Ali Acar, Mustafa Tıraş, Ferhan Fidan, Cumali Afşin, Recep Yılmaz, CHP Kemer İlçe Başkanı Adem Barış, Kemer Belediyesi eski Başkanlarından Hasan Şeker, Schwabach – Kemer Kardeşşehir komitesi başkanı Ayşe Bıyık yer aldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Topaloğlu, Kemer Belediyesi’nin eski başkanları döneminde kardeşlik anlaşmasının imzalandığını belirterek, bu ilişkilerin gelişmesinde büyük emeği olan Kemer Belediyesi eski Başkanı Hasan Şeker’e ayrıca teşekkür etti.

Schwabach Belediye Başkanı Peter Reiss’in de Kemer’de olmasını dilediklerini ancak mazereti nedeni ile Kemer’e gelemediğine değinen Başkan Topaloğlu, “Göynük Belediye Başkanlığım döneminde Almanya’nın Dormagen şehir ile Göynük kardeş şehirdi. Şimdi Schwabach şehri ile Kemer kardeşliği 25 yılını doldurdu. Kardeşliğimizin uzun yıllar devam etmesini temenni ediyorum.” dedi.

Schwabach Belediye Başkan Yardımcısı Emil Heiniein ise Kemer’de çok güzel karşılandıklarını belirterek, “Schwabach ile Kemer kardeşliğinin 25’nci yılı nedeniyle Kemer’de bulunmamızı sağlayan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Heiniein, yoğun programları nedeniyle Kemer’e gelemeyen Schwabach Belediye Başkanı Peter Reiss’in Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na gönderdiği mektubu okudu.

Kemer Belediyesi eski Başkanlarından Hasan Şeker ise Kemer’de hala yaz aylarının devam ettiğini belirterek, “Misafirlerimizin iyi bir tatil geçirmelerini dilerim. Kemer’e hoş gelmişler.” diye konuştu.

Ziyaret sonrası Başkan Topaloğlu Alman heyete plaket ve çeşitli hediyeler verdi. Alman heyet ise Başkan Topaloğlu ve meclis üyelerine Schwabach‘ın meşhur varak altını ve çeşitli hediyeler sundu.

 

Schwabach Parkı ziyareti

Kemer’e gelerek Başkan Topaloğlu’nun misafiri olan Alman heyet, Kemer Belediyesi ziyaretinin ardından Schwabach ile Kemer’in kardeşliği anısına Kemer’de yapılan Kemer Belediyesi Schwabach Parkı’nı ziyaret ederek bol bol fotoğraf çektirdi.

 

Ayışığı Koyu’na ziyaret

Alman heyet, daha sonra dünyaca ünlü Ayışığı Koyu’nda ufak bir gezinti yaptı. Sahil kenarında içeceklerini yudumlayan heyet, Kemer manzarasını fotoğrafladı.

 

Kaymakam Solmaz’dan sürpriz ziyaret

Ayışığında vakit geçiren Alman heyete, Kemer Kaymakamı Ahmet Solmaz sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Kemer Turizmci ve İş Adamları Derneği (KEMİAD) tarafından Kemer’e davet edilen alt seyahat acente temsilcileri de 2365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı gezisinden sonra Ayışığı Koyu’na gelerek, Alman heyetle bir araya geldi. Kaymakam Solmaz da Alman heyet ile bir sohbet etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x